Ping چیست؟

ارسال شده در: TD-LTE مبین نت | 0

Ping در اصل یک اصطلاح مورد استفاده در تکنولوژی سونار است که در آن پالس‎های صوتی ارسال می‌شود و بعد از پژواک بازگشتی برای تجزیه و تحلیل‎های مختلف استفاده می‌شود. در یک شبکه کامپیوتری، یک ابزار Ping در اکثر سیستم عامل‎ها تعبیه شده است که تقریبا به همین شیوه عمل می‌کند. شما باید از فرمان Ping به همراه یک URL یا آدرس آی‌پی استفاده کنید. کامپیوتر شما چندین بسته اطلاعاتی را به یک آدرس مقصد ارسال می‌کند و بعد منتظر پاسخ می‌ماند. وقتی پاسخ دریافت می‌شود ابزار ping به شما نشان می‌دهد که چه مدت طول کشیده است تا هر بسته این سفر رفت و برگشت را طی کند، و یا در مواردی به شما اعلام می‌کند که هیچ پاسخی دریافت نشده است.

حال شاید بگویید این چه ربطی به اینترنت و سرعت و سرویس دهی و کیفیت آن دارد؟ باید بدانیم که ما در اینترنت دائما در حال ارسال و دریافت بسته های اطلاعات مختلف هستیم. هرچه قدر این سرعت بیشتر باشد مطمعنا زودتر می توایم اطلاعات را دریافت و ارسال کنیم. و اما عدد پینگ چطور و چگونه باشد بهتر است؟ هرچه این سرعت بیشتر باشد و در دریافت و ارسال اطلاعات سرعت بیشتری در سرویس ما باشد عدد پینگ کوچکتر می شود. این عدد خود یکی از نشانه های کیفیت سرویس دهنده های اینترنتی می باشد

با Ping چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟

  • از یک URL (مثل howtogeek.com) یا آدرس آی‌پی پینگ بگیرید تا ببینید آیا می‌توانید به این مقصد اینترنتی دسترسی پیدا کنید. اگر یک پاسخ موفقیت آمیز را دریافت کردید، متوجه خواهید شد که تمام دستگاه‎های بین شما و آن مقصد از جمله آداپتور شبکه موجود در کامپیوتر شما، روتر شما و هر دستگاهی در اینترنت که بین روتر شما و آدرس مقصد قرار گرفته است به درستی کار می‌کنند. و اگر کنجکاو هستید بیشتر در مورد این مسیرها اطلاعات کسب کنید می‌توانید از یک ابزار شبکه دیگر به نام tracert استفاده کنید.
  • از یک URL پینگ بگیرید تا آدرس آی‌پی اختصاص داده شده به آن را پیدا کنید. اگر می‌خواهید آدرس آی‌پی یک URL مشخص را به دست آورید، می‌توانید از این URL پینگ بگیرید. ابزار pingدر ابتدای متن نتیجه فرمان آدرس آی‌پی مورد نظر را نمایش می‌دهد.
  • از روتر خود پینگ بگیرید و ببینید آیا می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. اگر پینگ گرفتن از یک مقصد اینترنتی با شکست مواجه شد، می‌توانید پینگ گرفتن از روتر را امتحان کنید. یک پاسخ موفقیت آمیز به شما اعلام می‌کند که شبکه محلی شما به خوبی کار می‌کند و مشکلی که باعث شده به مقصد اینترنتی نرسید عاملی است که رفع کردن آن از عهده شما خارج است.
  • از آدرس loopback خود  (127.0.0.1) پینگ بگیرید. اگر نمی‌توانید با موفقیت از روتر خود پینگ بگیرید، اما به نظر می‌رسد روتر روشن است و کار می‌کند، شما می‌توانید از یک آدرس که به loopback معروف است پینگ بگیرید. این آدرس همیشه 127.0.0.1 است و نتیجه موفقیت آمیز پینگ گرفتن از آن به شما نشان می‌دهد که آداپتور شبکه موجود در کامپیوتر شما و نرم افزار شبکه موجود در سیستم عامل شما به درستی کار می‌کنند.

دیدگاهی بنویسید